Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... avocat incompetent
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

avocat incompetent

Sal.Daca citeste un avocat care chiar are cunostinte in drept este impartial,onest si vrea sa ma consilieze la aceasta intrebare in mod GRATUIT ii multumesc anticipat. Intrebare : ce pot face in situatia in care am platit unui avocat pentru a ma reprezenta in cadrul unui proces de impartire a bunurilor intre frati (terenuri+case) suma de 1000 lei ca ma reprezinta si 1000 lei cheltuieli cu combustibilul (este din Bucuresti si litigiul este in Buftea -fara chitante#-o#-o#-o) iar domnia sa nu m-a ajutat cu nimic ex.:nu mi-a comunicat ce acte sunt necesare,nu mi-a spus ca nu am toate actele in regula,nu s-a deplasat niciunde sa scoata doc. oficiale iar la termen s-a infatisat necorespunzator d-na judecator atragandu-i atentia ca nu are la dosar documentatia necesara judecarii cazului mentionand ca-i va retrage dreptul de practica si va suspenda dosarul.
Cum imi recuperez paguba si ce pot face cu procesul avand in vedere ca in februarie e ultimul termen ???
Va multumesc anticipat .
:O
~ Conținut șters la cerere ~
Se pare ca da, sau cel puțin așa s-a prezentat. Problema mare este ce mai e de făcut?
~ Conținut șters la cerere ~
Am verificat si figurează, dar totuși ce este de făcut in situația asta?
Stimat forumist,

În primul rând, contract de asistență juridică aveți semnat între dvs și avocatul cu pricina?

Dacă aveți, idetificați-l, așa cum v-a sfătuit colega mea. Ulterior, puteți sesiza Baroul București, descriind situația, anexând contractul, ca și o copie după încheierea de ședință prin care d-na judecător l-a admonestat.

Ultimul pas ar fi o acțiune în pretenții (contractuală) .

Cu stimă.